ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ

Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2011

ΓΣΧ ΜΠΑΣΚΕΤ. ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ

ΝΕΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ 2η ΝΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ!

Νέα μεγάλη εμφάνιση, η καλύτερη έως τώρα, και δεύτερη νίκη στο Πρωτάθλημα Α ΕΣΚΑ για την ομάδα μπάσκετ Ανδρών του Γ.Σ. Χαλανδρίου, επί ενός επικίνδυνου αντίπαλου - του Α.Ο. Ζωγράφου - εκτός έδρας, με 71-61. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο με τις ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ (δεκάλεπτο 12-15, ημίχρονο 28-28). Μια φοβερή εμφάνιση στο τρίτο δεκάλεπτο οδήγησε σε ένα 21-5 και έβαλε τις βάσεις για την τελική επικράτηση. Μάλιστα στο 36' η διαφορά έφτασε και στους 19 πόντους. Λίγη χαλάρωση προς στο τέλος και η πίεση που ασκήθηκε από μεριάς των παικτών της αντιπάλου έφεραν το τελικό 71-61 για την ομάδα μας! Πρώτος σκόρερ ο Νίκος Γραμματόπουλος με 18 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Ηλίας Εμίρης με 13 πόντους. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στους προπονητές μας που καθοδήγησαν έξοχα την ομάδα στη νέα επιτυχία.
Οι παίκτες μας: Γ. Μωραϊτης 2, Η. Εμίρης 13 (3τρ), Ν. Γραμματόπουλος 18 (3τρ), Π.Πετριανίδης 5 (1τρ), Π. Απέργης 9, Δ. Κορώνης, Δ. Γιαννάκης, Μ. Σβορώνος 10, Π. Θέος 7 (1τρ), Α. Ξαρχάς, Α. Ζαχαρόπουλος 7 (1τρ), Δ. Σταθιάς.
Προπονητής ο Α. Καρούτζος με βοηθό τον Γ. Στρατάκο.
Στον επόμενο αγώνα της η ομάδα του ΓΣ Χαλανδρίου θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Απόλλωνα εντός έδρας στις 17-10-2011 (21.45). Ας γεμίσουμε πάλι το γήπεδο να δούμε όμορφο μπάσκετ και να χειροκροτήσουμε την ομάδα μας!