![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiUmWnIGtaEjOUXPVWritcWSWZq9swMDheyA-7JnongILFHLTLBVL7Y6R8cEYCFL98ROZGRCL-2MbLaZ-hjEBC21t6DrBstQt7Oi8OQQeV4pWamkyt4KldjCGZ04Ic1HU5zeeLG6Nldoao/s320-rw/%25CE%25B5%25CF%2581%25CE%25B3%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25B5%25CF%2582.jpg)
Καλούμε τους δημότες και τις επιχειρήσεις να περιορίσουν την απόθεση απορριμμάτων στο ελάχιστο δυνατόν πάντα σε καλά κλεισμένους σάκους απορριμμάτων.
Υπενθυμίζουμε ότι η υπόθεση ογκωδών αντικειμένων και κλαδιών οφείλει να γίνεται μόνο κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας στα τηλ. 210 6895809 & 815 καθώς και στο τηλέφωνο 24ωρου βάσεως 2106811275.
Η διαφύλαξη της αισθητικής και της υγείας της πόλη είναι ευθύνη όλων μας.
ΣΧΟΛΙΟ:
ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ο δήμος περιμένει επιτέλους ΜΟΝΙΜΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ, μέσω ΑΣΕΠ!
ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΉ ΕΞΕΛΙΞΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ, από την αρχή της μνημονιακής περιπέτειας, ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΙΣ ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΩΝ ΔΗΜΩΝ.
Των δήμων που ήθελαν γιατί κάποιοι δήμοι ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ - ΗΘΕΛΑΝ ΤΟΝ ΕΡΓΑΛΑΒΟ ΤΟΥΣ - και φρόντισαν να "χάσουν" την προκήρυξη.
Ο διαγωνισμός έγινε, όπως πέρυσι ο Τσίπρας το υποσχέθηκε στην ΠΟΕ ΟΤΑ - μετά την μεγάλη απεργεία .
Τα παπαγαλάκια στον ΣΚΑΙ και τα δημοτικά συμβούλια, έλεγαν ότι ΔΕΝ ΘΑ ΥΛΟΠΟΙΗΘΕΙ η δέσμευση του πρωθυπουργού στην ομοσπονδία. ΕΧΑΣΑΝ.
Η ανακατοσούρα που θα υπάρξει στην πόλη τις επόμενες μέρες - ίσως και για κάνα δυο μήνες - μέχρι την εγκατάσταση των νέων μονίμων υπαλλήλων της υπηρεσίας καθαριότητας αξίζει τον κόπο.
ΚΑΙ ΑΞΙΖΕΙ και για έναν λόγο ακόμα: Θα δοθεί η δυνατότητα - μέσω των προβλημάτων που θα προκύψουν - ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ - ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΟΥΙΝΟ να καταλάβει ότι ο δήμος δεν είναι καθαρός εξαιτείας της μαγκιάς των διοικήσεων αλλά των ..... ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΩΝ που την καθαρίζουν.
Χωρίς ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ η πόλη δεν καθαρίζει και το "θαύμα" των μαγκιόρων διοικήσεων κρατάει μια βδομάδα.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου