Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Γ.Σ. Χαλανδρίου - Α.Ο. Καρέα

Γ.Σ. Χαλανδρίου-Α.Ο. Καρέα

GS Halandriou volley team

Για τη 2η αγωνιστική της ά φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος γυναικών, η ομάδα του Γ.Σ. Χαλανδρίου υποδέχτηκε τον Α.Ο. Καρέα. Ο Γ.Σ. Χαλανδρίου, χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα, επικράτησε με 3-1 (25-18, 25-17, 21-25, 25-17) σετ και προκρίθηκε στην επόμενη  φάση του Κυπέλλου. Οι αθλήτριες της γηπεδούχου ομάδας μπήκαν σχετικά νωθρές στον αγώνα, όμως στη συνέχεια ανέβασαν απόδοση, πίεσαν στο σερβίς και βελτίωσαν την επιθετική αποτελεσματικότητά τους. Ωστόσο κάποια κενά στην απόδοσή τους και στη συγκέντρωσή του επέτρεψαν στον αντίπαλο να φέρει τον αγώνα στον πόντο στο δεύτερο σετ, ενώ στο τρίτο σετ οι φιλοξενούμενες εκμεταλλεύτηκαν τα εύκολα λάθη των γηπεδούχων και πήραν, απρόσμενα, το τρίτο σετ.

Στο τέταρτο σετ, ο Γ.Σ. Χαλανδρίου μπήκε για να κερδίσει τον αγώνα, κάτι που τελικά το κατάφερε νωρίς, επιτρέποντας στον κ. Γερονίκο να δώσει χρόνο συμμετοχής στην κορασίδα Εύα Νικητοπούλου (1998), που έκανε ντεμπούτο στη γυναικεία ομάδα.

Γ.Σ. Χαλανδρίου (Γερονίκος) : 1. Χονδρού (αρχηγός), 15. Καραχάλιου, 12. Κουλουμέντα, 17. Γκόγκου, 9. Λατίνου, 10. Σταθοπούλου, 11. Κώνστα (λίμπερο)(4. Τσαρακλή, 5. Νικητοπούλου, 7. Γαρουφάλλη)/(2. Μαρδάκη (λίμπερο), 8. Κατοίκου)