Καλή εσπέρα.![](https://blogger.googleusercontent.com/img/proxy/AVvXsEgtWR6yzxxFaqeNkADK49BTh7zGHv1nZs922U7kzmOfs8neYuSAWwMdpUzpc-ePQSxzjLplZhoOtbUpd0XbW60WrXafVuVGq13dGTuqxBXC_q_VileYWerPKIEKzoT2rdBekwioRjUg0Utdu8lzevuhBboY1BE=s0-d-e1-rw-ft)
Στην ανάρτησή σας με θέμα "Τα ποτάμια της Αθήνας όπως ήταν" με φωτογραφίες εποχής, υπάρχει λεζάντα
"Ο Ιλισός, όταν κυλούσε στη μέση της Καλλιρόης | Αθήνα, 1963 Φωτογράφος: Δημοσθένης Μπούκης".
Η φωτογραφία, στην οποία είναι τοποθετημένη η λεζάντα, δεν "τραβήχτηκε" από εμένα. Απλά ο γράφων, μέχρι πριν από λίγα χρόνια, διατηρούσα στο Facebook σελίδα ιστορικού περιεχομένου, στην οποία είχα αναρτήσει και την φωτογραφία του Ιλισσού, την οποία, προφανώς, είχα "αλιεύσει" ή από άλλη σελίδα ή από δικό μου βιβλίο.
Αυτά για την αλήθεια.
Καλή συνέχεια
Δημοσθένης Μπούκης του Γιάννη (έτος γέννησης 1951)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/proxy/AVvXsEgtWR6yzxxFaqeNkADK49BTh7zGHv1nZs922U7kzmOfs8neYuSAWwMdpUzpc-ePQSxzjLplZhoOtbUpd0XbW60WrXafVuVGq13dGTuqxBXC_q_VileYWerPKIEKzoT2rdBekwioRjUg0Utdu8lzevuhBboY1BE=s0-d-e1-rw-ft)
ΣΧΟΛΙΟ: Ευχαριστούμε για την διευκρίνιση. Το άρθρο βέαια στην ΠΛΑΤΕΙ, ΄΄όπως ξέρετε, είναι αναδημοσιευμένο, οπότε για να φτάσουν οι διευκρινίσεις σας στον συγγραφέα του μάλλον θα πρέπει - αν θέλετε - να απευθυνθείτε στην πηγή.
Στην ανάρτησή σας με θέμα "Τα ποτάμια της Αθήνας όπως ήταν" με φωτογραφίες εποχής, υπάρχει λεζάντα
"Ο Ιλισός, όταν κυλούσε στη μέση της Καλλιρόης | Αθήνα, 1963 Φωτογράφος: Δημοσθένης Μπούκης".
Η φωτογραφία, στην οποία είναι τοποθετημένη η λεζάντα, δεν "τραβήχτηκε" από εμένα. Απλά ο γράφων, μέχρι πριν από λίγα χρόνια, διατηρούσα στο Facebook σελίδα ιστορικού περιεχομένου, στην οποία είχα αναρτήσει και την φωτογραφία του Ιλισσού, την οποία, προφανώς, είχα "αλιεύσει" ή από άλλη σελίδα ή από δικό μου βιβλίο.
Αυτά για την αλήθεια.
Καλή συνέχεια
Δημοσθένης Μπούκης του Γιάννη (έτος γέννησης 1951)
ΣΧΟΛΙΟ: Ευχαριστούμε για την διευκρίνιση. Το άρθρο βέαια στην ΠΛΑΤΕΙ, ΄΄όπως ξέρετε, είναι αναδημοσιευμένο, οπότε για να φτάσουν οι διευκρινίσεις σας στον συγγραφέα του μάλλον θα πρέπει - αν θέλετε - να απευθυνθείτε στην πηγή.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου