ΑΞΙΑ

ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ

Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

Το βιολί του ο ΠΑΟΚ

Πρώτος και με πέντε βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Ολυμπιακό, είναι από χθες 9η αγωνιστική ο ΠΑΟΚ που κέρδισε με 0-2 τον Εργοτέλη.

Ο Στέφανος Αθανασιάδης με δυο τέρματα στο 42ο και το 92ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο Παγκρήτιο.

Από κει και πέρα ο δεύτερος Ολυμπιακός που αυτή την ώρα πραγματοποιεί την τελευταία του προπόνηση στο γήπεδο της Γιουβέντους, ενόψει της αυριανής αναμέτρησης ήρθε ισόπαλος με 0-0 στην Τρίπολη απέναντι στον τοπικό Αστέρα.

Η διαιτησία του Σπάθα ήταν απαράδεκτη και τα παράπονα των γηπεδούχων, απόλυτα δικαιολογημένα.

Ακόμα τρία παιχνίδια έληξαν με το συγκεκριμένο σκορ, στην Κομοτηνή ο Πανθρακικός και ΟΦΗ είδαν το σκορ να μένει στα κουλούρια.

Στο πιο αδιάφορο παιχνίδι της αγωνιστικής στον Βόλο το 0-0 ανάμεσα στην Νίκη και την Κέρκυρα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Επίσης στα Περιβόλια Πλατανιάς και Πας Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0 με τους γηπεδούχους να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για την νίκη.

Βέροια και Πανιώνιος σε ένα χορταστικό ματς ήρθαν ισόπαλοι με 2-2, σκόρερ για τους κυανέρυθρους ο Γιάννου με δυο γκολ στο 20ο και το 53ο λεπτό, και για την Βέροια οι Κάμπορα στο 38ο λεπτό και Ραούλ Μπράβο στο 45ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 2-0 τον Ατρόμητο με σκόρερ τους Λαζαρίδη με αυτογκόλ στο 27ο λεπτό, και τον Καρέλη στο 85ο λεπτό.

Τέλος στο πιο παραγωγικό παιχνίδι της αγωνιστικής ο Παναιτωλικός κέρδισε με 5-2 την Σκόντα Ξάνθη.

Για τους φιλοξενούμενους ο Λισγάρας άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό, και ο Λουσέρο ισοφάρισε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Για τον Παναιτωλικό ο Λούκας Βιγιαφάνες στο 21ο λεπτό και το 45ο έγραψε τα δύο τέρματα του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος το σκοράρισμα ανέλαβαν οι Ετζενγκουέλε στο 53ο λεπτό, Μαρτίνες στο 60ο λεπτό και Καπέλ στο 69ο λεπτό.