ΑΞΙΑ

ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ

Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

Συνεχίζει πρώτος ο ΠΑΟΚ

Την κούρσα στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, εξακολουθεί να οδηγεί ο ΠΑΟΚ μετά την χθεσινή νίκη του με 2-1 επί του Ατρόμητου. Σκόρερ οι Κάτσε με ευθύβολο σουτ στο 27ο λεπτό, Ρατς στο 29ο με κεφαλιά ενώ για τον Ατρόμητο μείωσε με από κοντά στο τελικό 2-1 στο 62ο λεπτό.
Στην δεύτερη θέση βρίσκεται η Βέροια που κέρδισε με 2-1 με σκόρερ τον Μπατιόν στο 22ο λεπτό, τον Ντουμίτρου στο 25ο λεπτό ενώ για τον Λεβαδειακό σκόραρε ο Σοτέλο στο 26ο λεπτό.
Τρίτος είναι ο Ολυμπιακός που κέρδισε με 3-2 τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο, με σκόρερ τους Μήτρογλου στο 45ο και το 90ο λεπτό, και τον Ντομίνγκες στο 68ο λεπτό. Για τον Εργοτέλη σκόραραν ο Γιουσούφ στο 43ο λεπτό, και τον Χαντί στο 55ο λεπτό.
Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο ΟΦΗ κέρδισε με 2-1 τον Παναθηναϊκό στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας, με σκόρερ τους Μερεμπασβίλι στο 21ο λεπτό, και Μακρή στο 94ο λεπτό, ενώ για τους πράσινους είχε σκοράρει για το 1-1 προσωρινά ο Κουτρουμπής στο 78ο λεπτό.
Η Καλλονή στην Μυτιλήνη κέρδισε με 1-0 την Κέρκυρα με σκόρερ τον Αντέτζο στο 66ο λεπτό.
Η Νίκη Βόλου κέρδισε με 1-0 τον Πανθρακικό στο Πανθεσσαλικό με σκόρερ τον Μάρτινς στο 23ο λεπτό.
Ο Αστέρας Τρίπολης ήρθε ισόπαλος με 1-1 απέναντι στον Παναιτωλικό με σκόρερ τους Μπαράλες στο 21ο λεπτό και τον Μορένο στο 35ο λεπτό.
Τέλος ο Πλατανιάς κέρδισε την Ξάνθη με 1-0 με πέναλτι του Ναζλίδη στο 73ο λεπτό.