![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiQr6lAasODtWf0XA7G0zGlMQfLOwTj2_IkKyl7fkZ7qBrO6hvfssMV_GxQgPQreyx1IzhsnhJZM9RHMtoXrv5m0GR6N-tE2AUrxf5Trt3RYHf5IJYdBpI-ycPP75h0SPN-KVhC7MIUS-1tEj26kDfqYKigs2PFFdCSvnJN4I8-g6w7fmxdFIXUghCVKAk/w255-h182-rw/%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%AC%CE%B3%CE%BF%CF%85.png)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg7nWcHibVm5orZHw_twOXeb43iCDc1lkbyDak76sCt5tGgOKHrPEYhY32dSuvBba_PXgIgf97VHf1q7Wr3G9RSFhFcEwnajSJxgYmGaEet8ofH-CMpfDc3j3-74Elp_B9SOIpNHNIm7mxVjUz1SxNElbE6SPqa9GiQrJUXbEdtZMLBrSW9D4lr5n8Kx0E/w139-h268-rw/nass.jpg)
Ο Δήμος Παπάγου - Χολαργού προσκαλεί τα παιδιά στην παράσταση "Η γιορτή του Καραγκιόζη" την Παρασκευή 24 Μαΐου, ώρα 20:00. Η παράσταση θα λάβει χώρα στο θεατράκι άλσους «Κ. Καραμανλή», στη συμβολή των οδών Αετιδέων 1 και Κεραμικού. Στην ιστορία, ο Καραγκιόζης οργανώνει μια μεγάλη γιορτή για το καλοκαίρι, αλλά ο Πασάς το απαγορεύει και στέλνει τους φρουρούς να συλλάβουν τον Καραγκιόζη και να τον φυλακίσουν. Το Θέατρο Σκιών του Θανάση Λιούνη θα παρουσιάσει την παράσταση. Η είσοδος είναι ελεύθερη, προσφέροντας μια διασκεδαστική και πολιτιστική εμπειρία για όλη την οικογένεια.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου